Wraz z pojawieniem się pierwszych turniejów w Las Vegas oraz powstaniem World Series of Poker, Poker Texas Hold'em coraz mocniej zakorzeniał się w świadomości publicznej. Obecnie Texas Hold'em jest najpopularniejszą odmianą Pokera na świecie. W niemal każdym kasynie spotkamy charakterystyczne stoły przy których rozgrywane są turnieje, pod czujnym okiem zawodowego krupiera. Gracze inwestują ogromne sumy pieniędzy na wpisowe, by sprawdzić swoje umiejętności i powalczyć o miliony dolarów zysku. W naszej grze nie musicie obawiać się o utratę swojego majątku. Gramy przy użyciu fikcyjnej waluty!

Jeden z graczy jest rozdającym (ang. dealer), dwóch graczy siedzących po jego lewej stronie wkłada do puli wymuszone stawki w ciemno – tzw. ciemne. Pierwszy gracz na lewo od rozdającego wkłada małą ciemną (small blind), a drugi dużą ciemną (big blind). Najczęściej duża stawka jest dwa razy większa od małej, choć niekiedy są one równe. Następnie krupier każdemu z graczy rozdaje po dwie zakryte karty (ang. pocket cards lub hole cards), począwszy od pierwszego gracza na lewo od rozdającego zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Karty te mogą widzieć tylko ich posiadacze. Następuje po tym pierwsza runda licytacji zaczynając od pierwszego gracza po lewej stronie od dużej ciemnej.

Gracze mają trzy możliwości, mogą:

  • spasować karty (fold),

  • sprawdzić (call – wyrównać stawkę – równowartość dużej ciemnej, jeżeli nikt wcześniej nie podbił),podbić (raise).

  • Dodatkowo gracz może czekać (check), jeżeli nikt po nim nie podbił, ponieważ włożył on już do puli równowartość najwyższego zakładu.

Po rundzie licytacji, kiedy wszyscy włożyli taką samą ilość pieniędzy do puli (lub spasowali), na stół wykładany jest flop. Następuje druga runda licytacji począwszy od pierwszego gracza na lewo od rozdającego. Kiedy wszyscy aktywni gracze włożą taką samą ilość pieniędzy do puli na stół, wykładana jest czwarta karta – turn. Analogicznie rozpoczyna się kolejna runda licytacji, po której ostatnia, piąta karta (river) wykładana jest na stół. Rozpoczyna się ostatnia już runda licytacji, po której następuje wyłożenie kart. Gracze mogą użyć dowolnych 5 kart z 7 dostępnych, aby ułożyć najlepszy układ.

Karty pokazuje się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Najlepszy pięciokartowy układ wygrywa i zabiera pulę.

 

  • Ok. 40min (+5min na wytłumaczenie zasad przez krupiera na początku rozgrywki), po każdym turnieju następuje 10min przerwa.

 

  • 3-5 osób

 

  • 5h. W trakcie tego czasu, możemy zorganizować aż 5 turniejów Poker Texas Hold’em, czyli łącznie przy jednym stole w trakcie całego wieczoru aktywny udział może wziąć aż 25 osó

 

Galeria: